Przejdź do treści

O mnie

Nazywam się Karolina Mazurkiewicz jestem psycholożką i psychoterapeutką w procesie szkolenia. Tytuł magistry psychologii uzyskałam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, a obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Crescentia. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

W pracy kieruję się kodeksem etycznym oraz praktyką opartą na dowodach naukowych (Evidence Based Medicine). Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, Fundacji Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, Fundacji Nagle Sami, a także w Centrum Psychoterapii CBT MED.

Wspieram osoby w trudnych sytuacjach życiowych, w kryzysach (utrata bliskiej osoby/zwierzęcia, nagła choroba, choroba przewlekła, kryzys rozwojowy, nagła zmiana sytuacji życiowej), problemach w relacjach, problemach z komunikacją, kryzysach emocjonalnych, trudnościach z asertywnością i niską samooceną, radzeniem sobie ze stresem, złością, nadmierną skłonnością do zamartwiania.

Na co dzień pomagam osobom zmagającym się m.in. z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi – fobia specyficzna (np. klaustrofobia, arachnofobia, fobia krwi i zastrzyków), napady paniki/nerwica lękowa, fobia społeczna, lęk uogólniony, lęk o zdrowie, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne/nerwica natręctw, agorafobia, zaburzenia adaptacyjne, bezsenność. We współpracy z Klientem ważna jest dla mnie bezpieczna relacja oparta na zrozumieniu, akceptacji i wzajemnym zaufaniu. Do każdego podchodzę w sposób indywidualny, towarzyszę w pokonywaniu trudności, odkrywaniu swoich wartości i podróży w głąb siebie. Mój gabinet jest również bezpieczną przestrzenią dla osób LGBT+.

Udzielam wsparcia w formie psychoedukacji, pomocy psychologicznej i psychoterapii. Swoje kompetencje rozwijam uczestnicząc w szkoleniach oraz warsztatach o tematyce zdrowia psychicznego oraz psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji (u certyfikowanego superwizora), w celu zapewnienia wysokiej jakości usług.

Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych. Obecnie pracuję stacjonarnie i online.